Tipy na výlety s dětmi po ČR (1. díl)

Sluníčko začíná být den ode dne drzejší, což nabádá k tomu, trávit čas venku. A kór s dětmi. Maminky už se nemohou dočkat, až budou moci vypustit děti vstříc divočině a děti se konečně utahají. Jelikož co si budeme, utahat děti v bytě 2+1 není žádná legrace. V tomto článku bude řeč o několika tipech na výlety, kam můžete s dětmi po ČR vyrazit a užít si pěkný rodinný den. Tak pojďme na to.

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát – jedna z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých památek ve Středočeském kraji. Hrady a zámky jsou klasickým cílem většiny celodenních i pár hodinových výletů. Možná jste si však už všimli, že historie či architektura bývalých sídel není pro děti příliš zajímavá. Proto je dobré mít ještě další lákadlo, na které je můžete utáhnout. Právě takovým lákadlem by mohla být naučná stezka pro děti vedoucí lesem směrem k Křivoklátu.

Na stezce najdete nespočet dětských hřišť, atrakcí a mnoho dalšího, na čem se menší i starší děti pořádně vyřádí. Pro starší děti mohou být zajímavé i naučné tabule, které hravou formou děti informují o výskytu rostlin, zvířátek či hub v tomto lesíku blízko od hradu. Obrovské plus pak může být i krásný výhled na hrad, který ze stezky vidíte. 

Po hradu se můžete vydat formou exkurze či prohlídky, nicméně jak asi tušíte, to pro děti není zrovna zajímavé. Mnohem zajímavější pro ně bude, pokud se na špacír po hradu vydáte s nimi. Výlet můžete zakončit v krčmě či kavárně přímo na nádvoří.

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Po ČR je hned několik stezek korunami stromů a my vám můžeme zaručit, že si je děti zamilují. My jsme pro vás vybrali právě stezku v Krkonošském národním parku, jelikož mimo nádherný výhled nabízí i mnoho dalších atrakcí, které si děti zamilují. Mimo to jsou Krkonoše opravdu úžasná destinace, kam zajet (ať už s dětmi či bez nich) a byla by škoda, kdyby jste si to nechali ujít.

Stezka se nachází v samém středu národního parku a je dlouhá něco málo přes 1,5 kilometru. Během procházky najdete mnoho zábavných i naučných atrakcí, kterých je stezka plná. Věž je vysoká 45 metrů a nabízí vskutku jedinečný výhled. V rámci vstupného máte možnost nahlédnout i do neobvyklého naučného centra, které se nachází pod rozhlednou. Díky tomu, že je v podzemí, nabízí neuvěřitelný pohled na komplikovaný kořenový systém stromů.

ZOO Hluboká nad Vltavou

Město Hluboká nad Vltavou si většina z nás vybaví z české klasiky nesoucí název Pyšná princezna. Malebný zámek, rybníky a louky jako z pohlednice. Právě zámek je primárním terčem většiny turistů, ale my se v tomto článku zaměříme hlavně na ZOO Hluboká nad Vltavou. ZOO Hluboká nad Vltavou nabídne prohlídku více než 300 zvířátek, která pochází především ze zemí v našem klimatu či Asijském. Ale nebojte, na tygra či zvířata z Afriky, Ameriky neb Austrálie také narazíte. A v čem je ZOO v Hluboké zvláštní? Jako jedna mála ZOO nabízí opravdu blízkost a přímý kontakt se zvířaty. Bezpečnostní zóny jsou dostatečné, ale mnohem menší než v jiných ZOO. V Hluboké se ke zvířátkům dostanete tak blízko, že se jich můžete opravdu téměř dotknout. Ovšem to doporučujeme pouze uvnitř dětské ZOO, kde můžete dětem v automatu koupit krmení a nechat je zvířátky nakrmit. Jedná se především o kozy, králíky a jiná zvířátka.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *