Tipy pro ženy, jak se obléct do divadla

Pokud nejste kulturní nadšenec a milovník divadelních představení, zřejmě se do divadla dostanete spí párkrát do roka. O to těžší pak může být vymyslet, co na sebe. Tuto otázku každá žena řeší poměrně často, řekněme téměř každý den, ale do divadla je to jiné. Přeci jen nikdo dobrovolně nechce být v hledáčku kritických až odsuzujících pohledů. Pojďme si vysvětlit, jak se na tuto kulturní událost obléct podle typu divadla, do kterého máte namířeno.

Oblečení do národního divadla

Do této kategorie spadají národní divadla, opery, premiéry či jiná slavnostní, večerní představení. V tomto případě byste měli dbát na dress code více než kdy jindy. Pokud se chystáte na jedno z takových představení, máte jedinečnou příležitost vytáhnout ze skříně velkou večerní, ve které se budete cítit jako filmová hvězda. Sukni či šaty volte vždy minimálně ke kolenům, ideálně však delší. Co se týče typu šatů, nezaměňujte dlouhé večerní šaty se šaty na ples. Večerní, dlouhé šaty do divadla či opery by měly být jednolité, splývavé a v decentní barvy. Určitě tedy zapomeňte na neonové a výrazné syté barvy. Vsaďte raději na decentnost a pořiďte si šaty či sukni barvy černé, tmavě modré, tmavě červené či béžové.

Na významné večerní představení byste měli ideálně zvolit lodičky. Pokud nezvládáte vysoké jehly, neriskujte trapas a raději obujte boty s podpatkem, na kterém zvládnete chodit aniž byste vypadala jako Bambi. Boty by to však měly být elegantní, ideálně uzavřené a decentní. Klasickými černými lodičkami určitě nic nezkazíte. A ještě jeden tip na závěr, kozačky prosím nechte doma. Kabelku volte elegantní malé psaníčko, kam si vložíte jen to nejdůležitější.

Oblečení do městského (menšího) divadla

Méně formální představení v městských divadlech nebo odpolední představení si už nevyžadují tak striktní dress code. Velkou večerní pro tento účel nechte doma a raději vytáhněte méně formální, koktejlové šaty nebo třeba společenské kalhoty či sukni s blůzkou. Na tento typ představení neuděláte chybu ani s kostýmkem. V tomto outfitu už můžete o něco více experimentovat také s doplňky. Nebojte se vytáhnout výraznější náušnice nebo náhrdelník. Ani zde s lodičkami neuděláte chybu, nicméně můžete zvolit i pohodlnější baleríny i boty s otevřenou špičkou.

Oblečení do alternativního divadla

Při výběru outfitu do alternativních, lokálních divadel už můžete fantazii popustit uzdu o něco více. Zde lepší než psát, co nosit, je jednodušší napsat, co nenosit. Pokud se vyhnete sportovnímu oblečení, krátkým nohavicím a otevřené obuvi, neměl by být problém. Volte vždy spíše neutrální barvy a džíny když už tak černé. Džíny jsou však základním kouskem oblečení, do kterého by měla každá žena investovat. Vybírejte například dámské džíny značky DSQUARED2, které padnou jako ulité a vydrží i několik let. Velký výběr najdete tady: https://www.10k.cz/damske-dziny:dsquared2/.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *