Návod, jak správně nasadit kondom

Kondomy jsou základním a nejznámějším nástrojem prevence otěhotnění a ochrany před pohlavně přenosnými chorobami. Je však důležité je správně používat, aby byly účinné. Zde je návod krok za krokem, jak správně nasadit kondom.

  1. Zkontrolujte datum spotřeby. Je důležité se ujistit, že kondom, který používáte, není prošlý, protože prošlé kondomy se mohou snadněji protrhnout a v tu ránu je problém na světě.
  2. Pečlivě otevřete balení. Dbejte na to, abyste kondom neroztrhli zuby nebo ostrými předměty.
  3. Stiskněte špičku kondomu. Tím z kondomu vytlačíte vzduch a ponecháte v jeho horní části trochu místa navíc, aby se sperma po ejakulaci mohlo shromáždit.
  4. Nasaďte kondom na hlavičku ztopořeného penisu. Ujistěte se, že srolovaný kroužek je na vnější straně. 
  5. Rozbalte kondom dolů až ke kořeni penisu. Prsty vyhlaďte všechny vzduchové bubliny, které se mohly vytvořit na špičce nebo základně kondomu. V případě potřeby použijte lubrikační gel. Některé kondomy se dodávají již lubrikované, ale někdy to nemusí stačit. Nezapomeňte použít lubrikant na vodní bázi. Ostatní lubrikanty na bázi oleje mohou kondom oslabit a zvýšit riziko protržení.
  6. Načasujte sejmutí. Po ejakulaci si při vytahování z partnerky přidržujte základnu kondomu, abyste zabránili vyklouznutí. Penis byste měli z vagíny vytáhnout co nejdříve po ejakulaci, dokud je penis stále tvrdý.
  7. Použitý kondom řádně zlikvidujte. Kondom zauzlujte a vyhoďte do odpadkového koše. Pozor, nesplachujte jej do záchodu, protože může ucpat potrubí.

Je důležité mít na paměti, že kondomy by se měly používat při každém pohlavním styku, stejně jako při orálním a análním sexu. Je také důležité používat při každém pohlavním styku nový kondom, protože opakované použití kondomu může zvýšit riziko jeho prasknutí nebo roztržení. Muž by měl po každém pohlavním styku penis umýt a vzít nový kondom.

Kromě toho je důležité si uvědomit, že ne všechny kondomy jsou stejné. Nejběžnějším typem jsou latexové kondomy, ale někteří lidé mohou mít na latex alergii. V takovém případě je důležité používat nelatexové kondomy vyrobené z materiálů, jako je polyuretan nebo polyizopren.

Říká se, že kondom vás zachrání nejen před mnoha problémy, ale také vám může zachránit život. Tato skutečnost však neplatí, pokud se s kondomem nenaučíte správně zacházet. Správná manipulace s kondomem je naprostý základ úspěchu ー pak už jde pouze o náhodu a štěstí.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *