Návod, jak na dokonalé gelové nehty

Gelové nehty jsou součástí image mnoha žen a nikdy nebylo jednodušší udělat si dokonalé a precizní nehty i doma. Pokud jste na gelové nehty chodila k manikérce pravidelně i několik let, je pravděpodobné, že jste postup modeláže odkoukala. Pro všechny ostatní jsme napsali podrobný návod na modeláž nehtů UV/LED gelem,. Tak se na to pojďme podívat. 

Co budete potřebovat:

 • umělé tipy nebo šablony,
 • lepidlo na tipy,
 • gilotinu na tipy,
 • pilníky
 • bruska na nehty
 • primer,
 • UV/LED gel,
 • cleaner,
 • štětce na modeláž,
 • pomerančové dřívko, manikúrní nůžky,
 • buničina,
 • olej či krém.

TIP: Místo klasického UV/LED gelu vyzkoušejte polygel na nehty. Hodí se zejména pro začátečnice, protože se dobře nanáší a dává více prostoru k dotvarování a zarovnání nerovností na nehtu, výborně se piluje a v UV lampě nepálí.

Postup modeláže nehtů UV/LED gelem

 1. Zaměřte se na své vlastní nehty – člověk si může pomyslet, co je to za paradox ošetřit vlastní nehty, když na ně budu lepit umělé tipy. Vždyť nepůjdou vidět, že? Omyl. Podle toho, jak důkladně opečujete své nehty, budou vypadat umělé nehty. Ani nemluvě o tom, jak dlouho vydrží. Vlastní nehty tedy důkladně zapilujte a zkraťte všechny na stejnou délku. Pokud máte nehty nalakované, je samozřejmě potřeba nehty odlakovat. Pomerančovým dřívkem zatlačte přebytečnou kůžičku, v případě potřeby ji můžete zakrojit. Takto byste měli mít nehty připravené na modeláž.
 1. Příprava nehtu na modeláž – svůj vlastní nehet je potřeba po povrchu lehce přepilovat pilníkem, aby všechny přípravky správně držely a neodchlipovaly se. Následně z nehtů oprašte prach a cleanerem jej očistěte. 
 1. Nalepte umělý tip – pomocí lepidla nalepte umělé nehty na své vlastní. Lepidla stačí nanést pouze trošku na spodní část nehtu a přitistnete jej do 1/2 až 2/3 nehtu. Pokud vám mezi tipem a nehtem vznikne vzduchová bublina, je potřeba tip odlepit a nanést znovu nový. Následně je potřeba zpilovat přechod mezi umělým a přírodním nehtem.
 1. Naneste primer – Na celou plochu přírodního nehtu i umělého tipu naneste primer a nechte jej zaschnout na cca 30-60 vteřin. Primer slouží k odmaštění nehtů, díky čemuž se gel, akryl či jiný stavební materiál na přírodní nehet lépe přichytí.
 1. Naneste první vrstvu UV/LED gelu – Gel naneste do vámi požadovaného tvaru. Snažte se gel zarovnat bez nerovností a vyhněte se kůžičce. Pokud by se přece jen gel na kůžičku dostal, důkladně jej odstraňte pomerančovým dřívkem. Jakmile máte celou jednu ruku hotovu, vložte ji do UV/LED lampy a nechte gel vytvrdit – 30-60 vteřin by mělo stačit.
 1. Setřete výpotek – na buničinu naneste cleaner a setřete z nehtu výpotek, který se vytvořil v lampě.
 1. Vytvarujte nehet – Zabruste se do nehtu a vytvořte tvar podle vašich preferencí. Jakmile máte hotovo, opraště nehet od prachu a ideálně jej ještě přeleštěte leštícím blokem. 
 1. Finální podoba nehtu – pokud jste doteď přemýšleli, jaké nehty si chcete udělat, právě teď byste měli mít rozhodnute. Pokud chcete zvolit barvičku, vyberte vhodný barevný gel a naneste jej. Následne ho nechte vytvrdit v UV/LED lampě a setřete výpotek. Pokud byste chtěli barvu trochu ozvláštnit, ještě před setřením výpotku můžete aplikovat třpytky, kamínky nebo vodolepky. 
 1. Naneste finish – Jakmile máte vytvrzenou finální podobu nehtu, natřete jej finishem, který se postará o pevnost, odolnost a mimořádný lesk.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *